Team Finland ut i världen

Finland

Ring numret 0295 020 510, fyll i kontaktformuläret på webben eller var i direkt kontakt med ditt målland.

Nyland: Henri Molander, tfn +358 295 021 106, henri.molander(at)ely-keskus.fi

Egentliga Tavastland: Eino Jokinen, tfn +358 295 025 051, eino.jokinen(at)ely-keskus.fi

Satakunta: Mirja Hinkkanen, tfn +358 295 022 110, mirja.hinkkanen(at)ely-keskus.fi

Birkaland: Jukka Kohonen, tfn +358 295 023 555, jukka.kohonen(at)ely-keskus.fi

Päijänne-Tavastland: Matti Nykänen, tfn +358 295 025 079, matti.nykanen(at)ely-keskus.fi

Egentliga Finland: Jari Kauppila, tfn +358 295 022 585, jari.kauppila(at)ely-keskus.fi

Mellersta Finland: Jouni Hynynen, 0295 024 545, jouni.hynynen(at)ely-keskus.fi

Kymmenedalen: Ilpo Kinttula, tfn +358 295 029 055, ilpo.kinttula(at)ely-keskus.fi

Södra Karelen: Juha Linden, tfn +358 295 029 069, juha.linden(at)ely-keskus.fi

Södra Savolax: Kirsi Kosunen, tfn +358 295 024 056, kirsi.kosunen(at)ely-keskus.fi

Norra Savolax: Jari Vitikainen, tfn +358 295 026 644, jari.vitikainen(at)ely-keskus.fi

Norra Karelen: Tapio Kinnunen, tfn +358 295 026 063, tapio.kinnunen(at)ely-keskus.fi

Österbotten: Vesa Kojola, tfn +358 295 028 579, vesa.kojola(at)ely-keskus.fi

Norra Österbotten: Juha Elf, tfn +358 295 038 038, juha.elf(at)ely-keskus.fi

Kajanaland: Esko Kokkonen, tfn +358 295 023 556, esko.kokkonen(at)ely-keskus.fi

Lappland: Tytteli Karvonen-Juntura, tfn +358 295 037 060, tytteli.karvonen-juntura(at)ely-keskus.fi

Södra Österbotten: ring numret 0295 020 510, eller fyll i kontaktformuläret

Mellersta Österbotten: ring numret 0295 020 510, eller fyll i kontaktformuläret

Nord-, Central- och Sydamerika

 

I andra ärenden hittar du fortfarande alla företagstjänster på webbplatsen FöretagsFinland. Information, tjänster och verktyg för den som grundar ett företag.

 

FöretagsFinland